Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Pénteken kezdetét vették a Pjongcsangi Téli Olimpiai Játékok.

Szokás szerint a curling vegyes párosok küzdelmeivel kezdődött a szombati versenynap. A délelőtti rangadót az éllovas négyesből Kanada és Svájc játszotta egymás ellen. Bár Svájc szerezte meg a vezetést, a játék későbbi szakaszaiban hibákat vétettek, amit a kanadaiak megbüntettek, és átvették a vezetést. 7-2-es kanadai vezetésnél a svájciak fel is adták a találkozót. Az oroszok extra endben győztek a házigazdák ellen, a kínaiak pedig nyertek az amerikaiakkal szemben, s utóbbiak ezzel valószínűleg kiestek, miután továbbra is csak egy győzelmük van. A finnek már gyakorlatilag is elköszöntek a rájátszástól, miután extra endben kaptak ki a norvégoktól, és továbbra is nyeretlenek.

Képtalálat a következőre: „téli olimpia curling”

A női sífutók 7.5+7.5 km-es síatlon versenye volt az első döntő a pjongcsangi téli olimpián. A győzelmet a svéd Charlotte Kalla szerezte meg, a norvég Marit Björgen és a finn Krista Pärmäkoski előtt.

Hatvanegy versenyző vágott neki a 15 km-es távnak, s a klasszikus táv végén a kétszeres címvédő Björgen állt az élre, s vezette a léccseréhez az élmezőnyt, amely ekkor már tizennégy főre olvadt. A csere után már az összetett világkupában vezető norvég Heidi Weng vezetett két honfitársnője előtt.

Az első komolyabb emelkedőn további hárman maradtak le az élbolyból, amikor pedig másodszor mentek fel ugyanezen a dombon, akkor Kalla meglépett a mezőnytől, s tíz másodperces előnyt harcolt ki. Björgen próbált meg utánaeredni, de ez végül csak az ezüstéremhez volt elég. A bronzért Pärmäkoski csatázott a svéd Ebba Anderssonnal, végül nyolc tizedmásodperccel előbbi ért előbb a célba.

A svéd versenyző pályafutása harmadik olimpiai aranyérmét szerezte összességében, míg Björgen a tizenegyedik ötkarikás érménél tart, amivel rekorder lett a női sífutók között.

Képtalálat a következőre: „téli olimpia sifutás”

Ez történt hajnalban, mutatjuk milyen, többek között magyar érdekeltségű versenyszámok várhatóak még a nap folyamán.

GYORSKORCSOLYA
12.00:
női 3000 m (Tv: M4 Sport)

HÓDESZKA
2.00:
férfi slopestyle, selejtező (Tv: M4 Sport, Eurosport1)

JÉGKORONG
Női csoportmérkőzések
8.40:
Japán–Svédország (Tv: M4 Sport, Eurosport2)
13.10:
Svájc–Korea (Tv: Eurosport2)

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA (Tv: M4 Sport, Eurosport1)
11.00: selejtező, férfi 1500 m (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba)
11.46: selejtező, női 500 m (Jászapáti Petra, Keszler Andrea)
12.21: férfi 1500 m, elődöntők
12.52: női 3000 m váltó, elődöntők (Magyarország)
13.26: férfi 1500 m, döntő

SÍFUTÁS
8.15:
női szkiatlon (7.5 km klasszikus +7.5 km szabad stílus) (Tv: M4 Sport, Eurosport1)

SÍLÖVÉSZET
12.15:
női 7.5 km sprint (Tv: Eurosport1)

SÍUGRÁS
13.35:
férfi normál sánc (Tv: M4 Sport, Eurosport1)

SZÁNKÓ
11.00:
férfi egyes, 1. és 2. futam (Tv: M4 Sport, Eurosport1)

Az oldal célja:

Oldalunk célja, hogy a lehető legtöbb sportág európai szintű eseményéről hírt adjunk. Válogatott sportolóink oly sok helyen képviselik hazánkat mégis oly kevesen szurkolunk sikereikért. Ezen is szeretnénk változtatni.