Magyarok Európában - Kosárkörkép 1. hét

Múlt héten a Szekszárd és a Sopron Basket szereplésével 2018-ban is feldobták a labdát az európai kosárszezonban a magyar klubcsapatok számára. Női csapataink így már idén is csatasorba álltak, míg a férfiak január 9-től folytatják a nemzetközi kupaszereplést.

Női Kosárlabda Euroliga Csoportkör

A Sopron Basket csapata az Euroliga csoportkörének 10. fordulójában Oroszországba utazott. A veretlenül csoportját vezető Kurszk otthonában nem a hűségvárosi csapat volt a favorit, ennek ellenére tisztességesnek mondható vereségbe szaladtak bele az orosz sztárcsapat otthonában. Az első két negyedben abszolút fölényben játszott a vendéglátó, a harmadik periódustól aztán közelebb kerültek a soproni hölgyek, de így sem sikerült játékrészt nyerniük, itt kettő és három egységgel maradtak el, ami a végelszámolásnál húsz pontos differenciához vezetett. A magyar bajnok ennek ellenére továbbra is harmadik helyen áll csoportjában, és szerdai győzelme esetén biztos résztvevője az Euroliga rájátszásának.

Eredmények:

A csoport

Dynamo Kurszk (RUS) - Sopron Basket 86-66 (22-17, 27-17, 18-16, 19-16)

Castors Braine (BEL) - ESBVA-Lille (FRA) 77-61 (20-13, 14-11, 16-15, 27-22)

Galatasaray (TUR) - Tango Bourges (FRA) 61-79 (18-16, 18-19, 11-19, 14-25)

CCC Polkowice (POL) - USK Praha (CZE) 51-61 (12-12, 15-16, 13-19, 11-14)

Az állást biztosítja a Sofascore élő eredmények

B csoport

UMMC Jekatyerinburg (RUS) - Yakin Dogu U. (TUR) 82-77 (18-20, 20-21, 15-19, 29-17)

Wisla Krakkó (POL) - Parfumerias Avenida (ESP) 52-48 (20-13, 13-12, 13-11, 6-12)

Lattes Montpellier (FRA) - Fenerbahce (TUR) 75-76 (22-23, 20-13, 15-16, 14-19, 4-5)

Famila Schio (ITA) - Nadezsda Orenburg (RUS) 78-64 (15-17, 21-17, 23-9, 19-21)

Női Kosárlabda Európa-Kupa Nyolcaddöntők

Január 4-én hazai pályán fogadta a Sleza Wroclaw csapatát az Atomerőmű KSC Szekszárd csapata, mely magyar riválisát - az UNI Győrt - legyőzve jutott a nyolcaddöntőig. A lengyelek elleni találkozó kifejezetten izgalmasnak ígérkezett, s a kilátogató szép számú közönség jó meccset láthatott. Az első negyedben jól kezdtek a hazaiak, de a második negyedben dobott összesen nyolc pont úgy tűnt eldönti a találkozó sorsát. A szünetben aztán jól sikerült a fejmosás, ugyanis Zseljko Djokic lányai habár három ponttal elbukták ezt a negyedet is, huszonegy egységet így is bepakoltak a vendégek gyűrűjébe. Az utolsó negyedet tizenkét pontos Sleza Wroclaw vezetésről indították, ahol aztán mindent beleadtak a tolnaiak, és így végül öt pontra faragták hátrányukat a csütörtöki visszavágó előtt. Így tehát maradt még esélye a Szekszárdnak, hogy csütörtökön kivívja a legjobb nyolcba jutást Lengyelországban.

Eredmények:

Atomerőmű KSC Szekszárd - Sleza Wroclaw (POL) 72-77 (22-18, 8-21, 21-24, 21-14)

Saint-Amand (FRA) - Reyer Venezia (ITA) 58-87 (13-24, 17-28, 13-16, 15-19)

Enisey (RUS) - Hatay (TUR) 65-70 (14-21, 13-19, 20-20, 18-10)

Mersin (TUR) - TTT Riga (LAT) 88-70 (28-18, 20-17, 14-18, 26-17)

Olympiakosz (GRE) - Spar Citylift Girona (ESP) 65-60 (19-13, 12-11, 10-22, 24-14)

Basket 90 Gdynia (POL) - Virtus Eirene (ITA) 72-76 (14-23, 17-18, 23-20, 18-15)

Artego Bydgoszcz (POL) - Carolo Basket (FRA) 62-83 (17-33, 16-13, 18-16, 11-21)

Basket Landes (FRA) - Good Angels Kosice (SVK) 69-55 (26-8, 9-11, 18-19, 16-17)