Magyarok Európában - Kosárkörkép 2. hét

Sikeres héten vannak túl a magyar kosárcsapatok a nemzetközi kupákban. Minden együttesünk sikerrel vette az akadályokat, ötből öt győzelemmel zártuk tehát a második hetet, miután férfi csapataink is folytatták a versenyszezont.

Női Kosárlabda Euroliga Csoportkör

A Sopron Basket a Dynamo otthonában elszenvedett húszpontos vereséget követően hazai pályán a Villeneuve ellen javíthatott, s biztosíthatta be továbbjutását a rájátszásba. Szerencsére a házigazdák jól felkészültek és esélyt sem hagytak a Lille-nek. A Sopron végig vezetve megérdemelten húzta be hetedik győzelmét és jutott tovább matematikailag a legjobb nyolc közé. A mérkőzés legjobbja a 21 pontos Yvonne Turner lett a zöld-sárgáknál.

Eredmények:

A csoport

Sopron Basket - ESBVA-Lille (FRA) 82-56 (19-14, 29-14, 14-9, 20-19)

USK Praha (CZE) - Dynamo Kurszk (RUS) 56-88 (9-27, 18-18, 16-21, 13-22)

Tango Bourges (FRA) - CCC Polkowice (POL) 82-72 (28-20, 19-18, 22-19, 13-15)

Galatasaray (TUR) - Castors Braine (BEL) 87-76 (26-15, 18-19, 20-26, 23-16)

Az állást biztosítja a Sofascore élő eredmények

B csoport

Yakin Dogu U. (TUR) - Parfumerias Avenida (ESP) 80-56 (27-14, 19-17, 19-10, 15-15)

Fenerbahce (TUR) - UMMC Jekatyerinburg (RUS) 80-77 (18-19, 24-19, 14-17, 24-22)

Nadezsda Orenburg (RUS) - Lattes Montpellier (FRA) 100-56 (31-15, 24-13, 19-15, 26-13)

Famila Schio (ITA) - Wisla Krakkó (POL) 59-68 (12-12, 16-20, 16-14, 15-22)

Női Kosárlabda Európa Kupa Nyolcaddöntők

A KSC Szekszárd csapata fordulatos, izgalmakkal teli mérkőzésen vívta ki további szereplését az Európa Kupa negyeddöntőjében, miután tíz pontos győzelmet aratott Wroclawban. A vendégek kezdték jobban a találkozót, de a végig kiélezett mérkőzésen sikerült visszakapaszkodnia a Slezának. A döntő ütést az utolsó negyedben mérte ellenfelére a magyar csapat, zsinórban három triplát süllyesztettek el, amivel magabiztos különbségre tettek szert, s végül összesítésben öt ponttal múlták felül a lengyel csapatot. A negyeddöntőben a török Hatay csapatát fogadják a Szekszárdiak január 24-én.

Eredmények:

Sleza Wroclaw (POL) - Atomerőmű KSC Szekszárd 74-84 (21-25, 23-22, 20-18, 10-19)
Tj.: KSC Szekszárd +5 ponttal

Reyer Venezia (ITA) - Saint-Amand (FRA) 88-55 (23-8, 21-18, 18-17, 26-12)
Tj.: Reyer Venezia +62 ponttal

Hatay BB (TUR) - Enisey (RUS) 72-74 (19-14, 20-19, 17-16, 16-25)
Tj.: Hatay +3 ponttal

TTT Riga (LAT) - Mersin (TUR) 62-63 (15-14, 17-13, 22-15, 8-21)
Tj.: Mersin +19 ponttal

Spar Citylift Girona (ESP) - Olympiakosz (GRE) 89-62 (29-16, 20-13, 20-17, 20-16)
Tj.: Girona +22 ponttal

Virtus Eirene (ITA) - Basket 90 Gdynia (POL) 71-66 (20-11, 10-21, 19-17, 22-17)
Tj.: Virtus Eirene +9 ponttal

Carolo Basket (FRA) - Artego Bydgoszcz (POL) 84-47 (29-10, 18-16, 16-9, 21-12)
Tj.: Carolo Basket +58 ponttal

Good Angels Kosice (SVK) - Basket Landes (FRA) 63-44 (15-10, 17-15, 15-11, 16-8)
Tj.: GA Kosice +5 ponttal

Negyeddöntő párosításai:

Atomerőmű KSC Szekszárd - Hatay BB (TUR)

Spar Citylift Girona (ESP) - Virtus Eirene (ITA)

Mersin (TUR) - Carolo Basket (FRA)

Good Angels Kosice (SVK) - Reyer Venezia (ITA)

Hivatalos játéknapok:

• Első mérkőzés: Január 24-25
  • Második mérkőzés: Január 31-Február 1

Férfi Kosárlabda Európa Kupa Második kör

Az Alba Fehérvár szurkolói izgulhattak a legtovább a három férfimeccset tekintve. Keller Ákosék gyengén kezdték a találkozót, a félidőre már tizenhárom pontos hátrányban voltak, de a második félidőben sikerült a fordítás és az utolsó percben a döntő kosarat is bedobták a török gyűrűbe, így megszerezve első győzelmüket a második körben.

Körmenden sem volt sima egyes a mérkőzés. Hullámzó teljesítménnyel ugyan, de szintén csapatuk első győzelmének örülhettek ebben a fordulóban az MTE szimpatizánsok, mikor a végső dudaszónál hatpontos vezetést mutatott az eredményjelző tábla.

A három mérkőzés alapján a Szolnok aratta a legsimább győzelmet, s szerezte meg ezzel szintén első győzelmét a K csoportban. Jó hangulatú találkozón, magabiztos játékkal, végig vezetve sikerült behúznia a kötelezőt az Olajnak, életben tartva a továbbjutási reményeket.