2 ezüst és 1 bronz a Cselgáncs Eb-n Kazanyban

 

Csernoviczki Eva01 Judo Eb 2016 sportmenu e1461479633577

Véget ért a 2016-os Cselgán Európa-bajnokság Kazanyban! A versenyre 20 fős magyar csapat ment ki akik két ezüst érmet és egy bronz érmet hoztak el. 

Íme az eredmények: 

FÉRFIAK

60 KG (30 induló)
1. Walide Khyar (francia)
2. Orkhan Safarov (azeri)
3. Elios Manzi (olasz)
3. Hovannesz Davityan (örmény)

66 KG (33 induló)
1. Vaza Margvelasvili (grúz)
2. Colin Oates (brit)
3. Fabio Basile (olasz)
3. Arszen Galsztyan (orosz)
ZÁMBORI BENCE (Budaörsi SC) helyezetlen

73 KG (44 induló)
1. Rustam Orujov (azeri)
2. Lasa Savdatuasvili (grúz)
3. Rok Draksic (szlovén)
3. Nugzari Tatalasvili (grúz)
UNGVÁRI MIKLÓS (Közgép-Ceglédi VSE) és
SZABÓ FRIGYES (Leányvár SE) helyezetlen

81 KG (37 induló)
1. Haszan Halmurzajev (orosz)
2. Avtandil Csrikisvili (grúz)
3. Robin Pacek (svéd)
3. Ivajlo Ivanov (bolgár)
CSOKNYAI LÁSZLÓ (Atomerőmű SE) és
KRIZSÁN SZABOLCS (BHSE) helyezetlen

90 KG (35 induló)
1. Varlam Liparteliani (grúz)
2. TÓTH KRISZTIÁN (KSI SE)
3. Piotr Kuczera (lengyel)
3. Marcus Nyman (svéd)
VÉR GÁBOR (BHSE) helyezetlen

100 KG (27 induló)
1. Henk Grol (holland)
2. Toma Nikiforov (belga)
3. Grigori Minaskin (észt)
3. Michael Korrel (holland)
CIRJENICS MIKLÓS (Atomerőmű SE) helyezetlen

+100 KG (24 induló)
1. Teddy Riner (francia)
2. Or Sasson (izraeli)
3. Levani Matiashvili (grúz)


NŐK

48 KG (23 induló)
1. Charline Van Snick (belga)
2. CSERNOVICZKI ÉVA (Ippon Judo Tatabánya)
3. Dilara Lokmanhekim (török)
3. Monica Ungureanu (román)

52 KG (28 induló)
1. Majlinda Kelmendi (koszovói)
2. Priscilla Gneto (francia)
3. Andreea Chitu (román)
3. Julia Rizsova (orosz)
SZABÓ KATINKA (Százhalombatta VSE) helyezetlen

57 KG (27 induló)
1. Automne Pavia (francia)
2. Ivelina Ilieva (bolgár)
3. Timna Nelson-Levy (izraeli)
3. Nora Gjakova (koszovói)
KARAKAS HEDVIG (BHSE) helyezetlen

63 KG (28 induló)
1. Tina Trstenjak (szlovén)
2. Kathrin Unterwurzacher (osztrák)
3. Anicka van Emden (holland)
SZABÓ FRANCISKA (Békés Megyei Kano JSE) helyezetlen

70 KG (23 induló)
1. Gevrise Emane (francia)
2. Esther Stam (grúz)
3. GERCSÁK SZABINA (Hell-Miskolci JC)

78 KG (18 induló)
1. Audrey Tcheumeo (francia)
2. Guusje Steenhuis (holland)
3. Luise Malzahn (német)
SALÁNKI EVELIN (Ippon Judo Tatabánya) helyezetlen

+78 KG (18 induló)
1. Kayra Sayit (török)
2. Svzitlana Jaromka (ukrán)
3. Jasmin Külbs (német)
3. Belkis Zehra Kaya (török)
SZIGETVÁRI MERCÉDESZ (Mogyi-Bajai JC) helyezetlen


A magyarok összes eredménye:
FÉRFIAK
66 KG. 1. forduló: Zámbori Bence erőnyerő. 2. forduló: Zámbori Bence–Sihan Sandal (török) 0–10
73 KG. 1. forduló: Szabó Frigyes–Juali Kurzsov (orosz) intéssel 0–1; Ungvári Miklós erőnyerő. 2. forduló: Ungvári Miklós–Sam van’t Westende (holland) 0–10
81 KG. 1. forduló: Csoknyai László és Krizsán Szabolcs erőnyerő. 2. forduló: Csoknyai László–Owen Livesey (brit) 0–10; Krizsán Szabolcs–Robin Pacek (svéd) 0–10
90 KG. 1. forduló: Tóth Krisztián és Vér Gábor helyezetlen. 2. forduló: Tóth Krisztián–Samuli Viitanen (finn) 7–0; Vér Gábor–Cirill Grossklaus (svájci) 0–7. 3. forduló: Tóth Krisztián–Patryk Ciechomski (lengyel) 7–0. Negyeddöntő: Tóth Krisztián–Karolis Bauza (litván) intéssel 1–0. Elődöntő: Tóth Krisztián–Alexandre Iddir (francia) 10–0. Döntő: Tóth Krisztián–Varlam Liparteliani (grúz) 0–10
100 KG. 1. forduló: Cirjenics Miklós–Toma Nikiforov (belga) 0–10
+100 KG. 1. forduló: Bor Barna erőnyerő. 2. forduló: Bor Barna–Maciej Sarnacki (lengyel) 10–0. Negyeddöntő: Bor Barna–Daniel Natea (román) 0–7. A vigaszágon: Bor Barna–Juhan Mettis (észt) 10–0. A 3. helyért: Bor Barna–Levani Matiasvili (grúz) intéssel 0–1
NŐK
48 KG. 1. forduló: Pupp Réka–Alisha Gurbanli (azeri) 10–0; Csernoviczki Éva erőnyerő. 2. forduló: Csernoviczki Éva–Anne Sophie Jura (belga) intéssel 1–0; Pupp Réka–Shira Rishony (izraeli) intéssel 1–0. Negyeddöntő: Csernoviczki Éva–Valentina Moscatt (olasz) 10–0; Pupp Réka–Monica Ungureanu (román) intéssel 0–1. Elődöntő: Csernoviczki Éva–Dilara Lokmanhekim (török) 10–0. A vigaszágon: Pupp Réka–Nazlican Kilic (török) intéssel 1–0. A 3. helyért: Pupp Réka–Dilara Lokmanhekim (török) intéssel 0–1. Döntő: Csernoviczki Éva–Charline Van Snick (belga) 0–7
52 KG. 1. forduló: Szabó Katinka–Mariam Dzsanasvili (grúz) intéssel 1–0. 2. forduló: Szabó Katinka–Julia Rizsova (orosz) 0–10
57 KG. 1. forduló: Karakas Hedvig erőnyerő. 2. forduló: Karakas Hedvig–Timna Nelson Levy (izraeli) 0–7
63 KG. 1. forduló: Szabó Franciska–Cristina Cabana Perez (spanyol) 10–0. 2. forduló: Szabó Franciska–Tina Trstenjak (szlovén) 0–10
70 KG. 1. forduló: Gercsák Szabina–Emilie Sook (dán) 10–0. 2. forduló: Gercsák Szabina–Katarzyna Klys (lengyel) aranyponttal intéssel 1–0. Negyeddöntő: Gercsák Szabina–Esther Stam (grúziai) intéssel 0–1. A vigaszágon: Gercsák Szabina–Bernadette Graf (osztrák) 10–0. A 3. helyért: Gercsák Szabina–Kim Polling (holland) 10–0
78 KG. 1. forduló: Salánki Evelin–Antinyina Smeleva (orosz) 0–7; Joó Abigél erőnyerő. 2. forduló: Joó Abigél–Yahima Ramirez (portugál) 10–0. Negyeddöntő: Joó Abigél–Guusje Steenhuis (holland) 10–0. A vigaszágon: Joó Abigél–Anamari Velensek (szlovén) 0–10
+78 KG. 1. forduló: Szigetvári Mercédesz–Milica Zabics (szerb) 10–0. 2. forduló: Szigetvári Mercédesz–Kayra Sayit (török) 0–10